העברת שרת

אחרי כמה שנים טובות שאיחסנתי את האתר הזה (יחד עם אתרים נוספים) ב-BlueHost, החלטתי לעבור שרת. הסיבות שלי היו דמי חידוש גבוהים (מחיר פי 3 עד פי 4 מאשר חבילה חדשה) וגם לפעמים ממשק הניהול לא היה זמין.

הצרכים שלי משירות אכסון הן כמות אתרים לא מוגבלת, גישת SSH (כולל WP-CLI), הוספת SSL לכל האתרים שבאכסון בחינם, ממשק cPanel, וכמובן ללא הגבלת נפח דיסק. רוב השירותים היום נותנים את כמעט כל זה בחבילה הבינונית / מתקדמת שלהם. לגבי נפח קבצים – היום כמעט כולם לא מגבילים את זה, אבל מגבילים את מספר ה-Inodes בשרת.

בחרתי ב-GreenGeeks בעיקר בגלל הפן האקולוגי שלהם, בנוסף לעובדה שבגלל שהם אירופיים / גרמנים אפשר לסמוך יותר על הפרטיות ואבטחת המידע שלהם. בנוסף, יש להם גיבויים יומיים בחינם.

היו לי כ-10 אתרים להעביר, ןזה היה זמן טוב לעשות סדר בעניין, ולהוריד אתרים שכבר לא רציתי לאחסן.

לא מצאתי דרך להעביר את חשבונות המיילים באופן מרוכז, כך שנאלצתי ליצור אותם מחדש. בנוסף מצאתי שהרבה חברות כבר לא נותנות להגדיר forward mail account ל-Gmail (הסבר מלא פה), כך שיצרתי כתובת מייל, והגדרתי ב-Gmail שימשוך אותה.

את רוב האתרים העברתי בדרך הישנה – כיווץ הספרייה וה-DataBase, את רוב הקבצים האלו משכתי ישר בשרת החדש דרך SSH + CURL, פרשתי (extract), יצרתי את ה-DataBase הנדרשים ושיניתי הגדרות בהתאם.

ניסיתי להשתמש בתוספים להעברת חלק מהאתרים, אבל לא מצאתי משהו טוב בחינם שאני יכול להמליץ עליו…

באותה הזדמנות, גם הפכתי כמה אתרים קטנים שלי לרשת אתרים (MultiSite), כדי לפשט את העדכונים שלהם.

לסיכום: אני שמח על התהליך בעיקר בגלל החיסכון הכספי (70$ לשנה, כולל דומיין, לעומת 59$ כל 3 חודשים), ובגלל שהמעבר גרם לי לעשות סדר בכל מה שהיה בשרת 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *